02 Ekim 2022 – Çakmaklar Yaylası, Çanşa Göleti Yürüyüşü

Parkur Hakkında;

Çakmaklar Yaylası-Çanşa Göleti yürüyüşü

Parkur Zorluk Derecesi: 3/6
Parkur Km: 13 km
Parkur Başlangıç İrtifa: 1274 m
En Yüksek İrtifa: 1371 m
En Alçak İrtifa: 964 m
Parkur Bitiş İrtifası: 964 m

LÜTFEN DİKKATLİ OKUYUNUZ!

Parkur Kısa Tanıtımı;

Buluşma yerimiz Aktaş Mahallesi Bolu Belediyesi Turizm ve Tanıtım Ofisi – Yeşil Konak (Grand Köroğlu Otel Yanı) önünden 02 Ekim Pazar günü saat: 09.00’da hareket edilerek; Belediyemizin düzenlemiş olduğu Etkinliğine katılım sağlayacağız.

Çakmaklar Yaylasında araçtan inilerek yürüyüş etkinliğimiz başlayacaktır. Etkinliğimizde güzeğahımız 3 adet yayla, 3 Gölet 1 Adet Köy görerek Ormanlık alan içerisinde sürütme yollarından ilerleyerek gerçekleşecektir. Sırasıyla çakmaklar yaylası, Salıbeyler Göleti, Salıbeyler Yaylası görülerek sonrasında yaylanın kuzeydoğu istkametinden orman sürütme yolundan Dodurga göleti ve yaylasına inilecektir kısa bir molanın ardından aynı istikameti devam ederek Kozlu Köyüne varılacaktır. Kıasa mola ardından Çanşa Göletine yürünecektir orman alan içerisinden Yedigöller Yoluna inilerek etkinliğimiz sona erecektir. Otobüsümüzle dönüşe geçilecektir.

Yürüyüş İçin Uyarılar;

Yürüyüşümüze katılım sağlayabilmeniz için Trekking (Yürüyüş) ayakkabısı, tozluk, sağlık problemleri yaşanmaması için katılımcıların mevsim şartlarına göre yedek eşya (yağmurluk, giysi, ayakkabı vb.) ve en az 1 Lt içme suyu getirilmesi ve yiyecek içeceklerini yanlarında getirmeleri zorunludur.

Katılımcılar sıcak-soğuk yiyecek ve içeceklerini ( Termosla çay, kahve vb.) taşıyabilecekleri ağırlığa uygun şekilde getirebilirler. Etkinlik bölgelerinde yapılan kişisel harcamalar katılımcılar tarafından karşılanmaktadır.

Katılımcıların kayıt formu doldurulması mecburidir. Kayıt yaptırdığı halde çeşitli nedenlerden dolayı katılım sağlayamayacak olanlar en geç 1 gün önceden yetkili kişiye bilgi vermesi rica olunur. Kontenjan belirtilen sayı ile sınırlıdır. Kayıt formundaki mükerrer kayıtlar geçerli olmayacak ve mükerrer kayıtlar silinecektir. Kayıtlar tek kişi olarak geçerlidir. Tüm katılımcıların ayrı ayrı kayıt formunu doldurması gerekmektedir. Hava durumuna göre etkinliğimizde değişiklik yapma hakkımızı saklı tutarız.

Etkinlik Tarihi ; 02 Ekim 2022
Etkinlik Saati ; 09.00
Dönüş Saati ; 17.00
Etkinlik Hareket Yeri ; Aktaş Mahallesi Grand Köroğlu Otel yanı Bolu Belediyesi Turizm ve Tanıtım Birimi (Yeşil Konak) (Konum : https://goo.gl/maps/Txhq2ZU7CeRZC6Re8 )
Etkinlik Adresi ; Çakmaklar Yaylası , Kozlu Köyü / BOLU

Kayıt Linki ; “Doğayı Seviyorum” Yürüyüş Kayıt Formu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Mesaj At
Bolu Belediyesi Doğa etkinlikleri için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Mesaj atmak için tıklayın.