27.03.2021 Şelale Yürüyüşü – Çetmi Yaylası – Su Uçtu Şelalesi Parkuru

Parkur Hakkında ;
Parkur Zorluk Derecesi: 3/6
Parkur Km: 14 km
Parkur Başlangıç İrtifa: 1515 m
En Yüksek İrtifa: 1560 m
En Alçak İrtifa: 1401 m
Parkur Bitiş İrtifası: 1513 m

 

LÜTFEN DİKKATLİ OKUYUNUZ!

Parkur Kısa Tanıtımı;

Covid-19 salgını nedeni ile pandemi kuralları çerçevesinde otobüsümüze en fazla 30 kişi binebilecektir. 30 kişi haricindeki katılımcılar ‘’Kendi Şahsi Araçları ile de’’ gelebilecek. Sosyal mesafe ve pandemi kurallarına uymak koşuluyla yürüyüş etkinliğimize katılabilirler. Doldurduğunuz formda katılım aracınızı işaretlemeyi unutmayınız.

 

Hareket yeri: İsmet Paşa Caddesi, Bolaş Lokantası karşısı, Bolu Belediyesi Katlı Otoparkı çay ocağı önü saat 09.00’da hareket edilerek;

 

Eski Seben yolu Çetmi Yaylası yol ayrımın saat:10:00 da yürüyüşümüze başlayarak Çetmi Yaylasına devam edilip yaylanın kuzey tarafı orman içinden gidilerek Su Uçtu Şelalesine varılacaktır. Kısa bir fotoğraf ve ihtiyaç molasının ardından orman içerisinden devam edilerek Sinnecik mevkisi alanı üzerinden Seben Ardı Yaylasına inilerek verilecek molanın ardından Çetmi Yayla Göletine gidilerek fotoğraf ve ihtiyaç molasının devamında tekrar başlangıç noktamız olan Eski Seben Yolu Çetmi Yayla yol ayrımında faaliyetimiz sona erecektir.

  

Yürüyüş İçin Uyarılar;

Yürüyüşümüze katılım sağlayabilmeniz için Trekking (Yürüyüş) ayakkabısı, tozluk, sağlık problemleri yaşanmaması için katılımcıların mevsim şartlarına göre yedek eşya (yağmurluk, giysi, ayakkabı vb.) ve en az 1 Lt içme suyu getirilmesi zorunludur.

Yürüyüşlerimizde yiyecek ve içeceklerin temini katılımcılara aittir. Katılımcılar sıcak-soğuk yiyecek ve içeceklerini ( Termosla çay, kahve vb.) taşıyabilecekleri ağırlığa uygun şekilde getirebilirler. Etkinlik bölgelerinde yapılan kişisel harcamalar katılımcılar tarafından karşılanmaktadır.

 

Katılımcıların kayıt formu doldurulması mecburidir. Kayıt yaptırdığı halde çeşitli nedenlerden dolayı katılım sağlayamayacak olanlar en geç 1 gün önceden yetkili kişiye bilgi vermesi rica olunur. Kontenjan belirtilen sayı ile sınırlıdır. Kayıt formundaki mükerrer kayıtlar geçerli olmayacak ve mükerrer kayıtlar silinecektir. Kayıtlar tek kişi olarak geçerlidir. Tüm katılımcıların ayrı ayrı kayıt formunu doldurması gerekmektedir. Hava durumuna göre etkinliğimizde değişiklik yapma hakkımızı saklı tutarız.

 

Hareket Hakkında ;
Etkinliğimizin başlangıç noktası olan İsmet Paşa Caddesi, Bolaş Lokantası karşısı, Bolu Belediyesi Katlı Otoparkı çay ocağı önü saat 09.00’da Hareket edilecektir. Aksi bir hareket yeri olursa ayrıca duyurulmaktadır.

Etkinlik Tarihi : 27.03.2021
Etkinlik Saati : 10.00
Dönüş Saati: 18.00

Adres :  Eski Seben Yolu Çetmi Yaylası/ BOLU

 

Kayıt Linki ; “Doğayı Seviyorum” Yürüyüş Kayıt Formu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Mesaj At
Bolu Belediyesi Doğa etkinlikleri için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Mesaj atmak için tıklayın.