29 Ekim 2021 – Ayı Kaya Tuzak Yayla Doğa Yürüyüşü

CUMHURİYET DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

Ayı Kaya Tuzak Yayla Yürüyüş Parkuru

Parkur Hakkında ;
Parkur Zorluk Derecesi: 3/6
Parkur Km: 8 km
Parkur Başlangıç İrtifa: 1596 m
En Yüksek İrtifa: 1724 m
En Alçak İrtifa: 1461 m
Parkur Bitiş İrtifası: 1493 m

LÜTFEN DİKKATLİ OKUYUNUZ !

Parkur Kısa Tanıtımı;

Covid 19 salgını nedeni ile Otobüsümüz de ve etkinlik sonuna kadar pandemi kurallarına uymak koşuluyla yürüyüş etkinliğimize katılabilirler.

Buluşma yerimiz Aktaş Mahallesi Bolu Belediyesi Turizm ve Tanıtım Ofisi – Yeşil Konak (Grand Köroğlu Otel Yanı) önünden saat: 09.00’da hareket edilerek; Belediyemizin düzenlemiş olduğu Etkinliğine katılım sağlayacağız.

Cumhuriyet Doğa Yürüyüşümüz Yedigöller yolu üzerinde Ayı kayası mevkiinde araçtan inerek bulunduğumuz bölgede yürüyüş hazırlığı yapıldıktan sonra yürüyüşümüz başlayacaktır. 1724  Rakımlı ayı kaya zirveye tırmanarak orada verilecek kısa molanın ardından batı istikameti boyunca ilerleyip ‘U’ şeklinde Doğu istikametine ilerleyerek zirve inişi boyunca devam edip araç binme noktamız olan Tuzak Yayla mevkiinde etkinliğimiz sona erecektir. Otobüsümüzle dönüşe geçilecektir.

Yürüyüş İçin Uyarılar;

Yürüyüşümüze katılım sağlayabilmeniz için Trekking (Yürüyüş) ayakkabısı, tozluk, sağlık problemleri yaşanmaması için katılımcıların mevsim şartlarına göre yedek eşya (yağmurluk, giysi, ayakkabı vb.) ve en az 1 Lt içme suyu getirilmesi ve yiyecek içeceklerini yanlarında getirmeleri zorunludur.

Katılımcılar sıcak-soğuk yiyecek ve içeceklerini ( Termosla çay, kahve vb.) taşıyabilecekleri ağırlığa uygun şekilde getirebilirler. Etkinlik bölgelerinde yapılan kişisel harcamalar katılımcılar tarafından karşılanmaktadır.

Katılımcıların kayıt formu doldurulması mecburidir. Kayıt yaptırdığı halde çeşitli nedenlerden dolayı katılım sağlayamayacak olanlar en geç 1 gün önceden yetkili kişiye bilgi vermesi rica olunur. Kontenjan belirtilen sayı ile sınırlıdır. Kayıt formundaki mükerrer kayıtlar geçerli olmayacak ve mükerrer kayıtlar silinecektir. Kayıtlar tek kişi olarak geçerlidir. Tüm katılımcıların ayrı ayrı kayıt formunu doldurması gerekmektedir. Hava durumuna göre etkinliğimizde değişiklik yapma hakkımızı saklı tutarız.

Hareket Hakkında ;
Etkinliğimizin başlangıç noktası olan Aktaş Mahallesi Grand Köroğlu Otel yanı Bolu Belediyesi Turizm ve Tanıtım Birimi (Yeşil Konak) önünden saat: 09:00 de Hareket edilecektir. Aksi bir hareket yeri olursa ayrıca duyurulmaktadır.

Etkinlik Tarihi  : 29.10.2021
Etkinlik Saati   : 09.00
Dönüş Saati     : 17.00

Adres                : Yedigöller Yolu Ayıkaya Tabiat Parkı / BOLU

 

Kayıt Linki ; “Doğayı Seviyorum” Yürüyüş Kayıt Formu

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Mesaj At
Bolu Belediyesi Doğa etkinlikleri için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Mesaj atmak için tıklayın.