6 Kasım 2022 – Örencik Yaylası-Paraşüt Tepe-Abant Milli Parkı Doğa Yürüyüşü

Parkur Hakkında;

Parkur Zorluk Derecesi: 3/6
Parkur Km: 12 km
Parkur Başlangıç İrtifa: 1348 m
En Yüksek İrtifa: 1622 m
En Alçak İrtifa: 1333 m
Parkur Bitiş İrtifası: 1344 m

LÜTFEN DİKKATLİ OKUYUNUZ!

Parkur Kısa Tanıtımı;

Buluşma yerimiz Aktaş Mahallesi Bolu Belediyesi Turizm ve Tanıtım Ofisi – Yeşil Konak (Grand Köroğlu Otel Yanı) önünden 6 Kasım Pazar günü saat: 09.00’da hareket edilerek; Belediyemizin düzenlemiş olduğu Etkinliğine katılım sağlayacağız.

Mudurnu-Abant yolu Abant Tabiat Parkı içerisinde bulunan Büyük Abant Oteli önünden başlayıp göl kenarından parkın Güney Batı istikametinde Örencik köyü yaylasına geçilecektir. Örencik yaylasında kısa bir mola verildikten sonra devam edilerek ikinci yaylamız olan Pelitözü Yaylasına oradan 1622 rakımda bulunan Paraşüt Tepeye çıkılacaktır. Buradan Abant Gölünü yüksekten seyretme ve fotoğraflama şansına sahip olacaksınız devamında 1575 rakımda bulunan Abant Beli mevkiisine inerek bu belin sırtlarından devam ederek Abant Gölünün manzarası, doğanın eşsiz güzelliği içerisinde ormanlık alandan geçerek 1425 rakımda bulunan Abant gözlem yerine geleceğiz kısa bir mola ardından göl kenarını takip ederek Abant Yaban Müzesine ilerleyip müzeyi gezildikten sonra Başlangıç noktamız olan otel bahçesinde etkinliğimiz son bulacaktır.

Otobüsümüzle dönüşe geçilecektir.

Yürüyüş İçin Uyarılar;

Yürüyüşümüze katılım sağlayabilmeniz için Trekking (Yürüyüş) ayakkabısı, tozluk, sağlık problemleri yaşanmaması için katılımcıların mevsim şartlarına göre yedek eşya (yağmurluk, giysi, ayakkabı vb.) ve en az 1 Lt içme suyu getirilmesi ve yiyecek içeceklerini yanlarında getirmeleri zorunludur.

Katılımcılar sıcak-soğuk yiyecek ve içeceklerini ( Termosla çay, kahve vb.) taşıyabilecekleri ağırlığa uygun şekilde getirebilirler. Etkinlik bölgelerinde yapılan kişisel harcamalar katılımcılar tarafından karşılanmaktadır.

Katılımcıların kayıt formu doldurulması mecburidir. Kayıt yaptırdığı halde çeşitli nedenlerden dolayı katılım sağlayamayacak olanlar en geç 1 gün önceden yetkili kişiye bilgi vermesi rica olunur. Kontenjan belirtilen sayı ile sınırlıdır. Kayıt formundaki mükerrer kayıtlar geçerli olmayacak ve mükerrer kayıtlar silinecektir. Kayıtlar tek kişi olarak geçerlidir. Tüm katılımcıların ayrı ayrı kayıt formunu doldurması gerekmektedir. Hava durumuna göre etkinliğimizde değişiklik yapma hakkımızı saklı tutarız.

Etkinlik Tarihi ; 6 Kasım 2022
Etkinlik Saati ; 09.00
Dönüş Saati ; 17.00
Etkinlik Hareket Yeri ; Aktaş Mahallesi Grand Köroğlu Otel yanı Bolu Belediyesi Turizm ve Tanıtım Birimi (Yeşil Konak) (Konum : https://goo.gl/maps/Txhq2ZU7CeRZC6Re8 )
Etkinlik Adresi ; Abant Milli Parkı Mevkii / BOLU

Kayıt Linki ; “Doğayı Seviyorum” Yürüyüş Kayıt Formu

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Mesaj At
Bolu Belediyesi Doğa etkinlikleri için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Mesaj atmak için tıklayın.