Bolu Belediyesi’nden sokak hayvanları için örnek proje: Doğaseverler sokak hayvanları için yürüyor

Bolu Belediyesi tarafından düzenlenen doğa yürüyüşlerine katılan doğa tutkunları yaptıkları bağışla sokak hayvanlarının bakım ve barınma ihtiyaçlarının karşılanmasına katkı veriyor.

Bolu Belediyesi şehrin doğal ve kültürel güzelliklerini tüm Türkiye’ye tanıtarak Bolu’yu doğa sporlarının merkezi yapma amacıyla her hafta trekking (dağ yürüyüşü) etkinliği düzenleniyor.

Proje Yönetim Birimi Doğa Sporları Proje Uygulama Bölümü tarafından her hafta farklı bölgeyi tanıtmaya yönelik düzenlenen etkinliklerde atılan her adım sokak hayvanlarını doğrudan ilgilendiriyor.

Etkinlikte uzman personel eşliğinde kentin saklı cennetlerini keşfetmek için yürüyen doğa tutkunları, yaptıkları bağışlarla sokak hayvanlarının bakım ve barınma ihtiyaçlarının giderilmesine katkı sağlıyor. Burada elde edilen gelirin tamamı ise Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın talimatıyla geçtiğimiz aylarda Türkiye’de bir ilke imza atılarak kurulan Bolu Belediyesi Hayvan Hakları Komisyonu’na bağışlanıyor.

Komisyon da bağışlanan meblağın tamamını sokak hayvanlarının barınma ve yiyecek ihtiyaçlarının karşılanmasında kullanarak kentteki sokak hayvanlarının en büyük destekçisi oluyor.

Anlamlı etkinliğe katılmak isteyen vatandaşlar, Facebook “Doğayı Seviyorum” sayfasından başvuruda bulunabilirler.

 

Başa dön tuşu
Mesaj At
Bolu Belediyesi Doğa etkinlikleri için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Mesaj atmak için tıklayın.