Cumhuriyetimizin 97. yılına özel Abant Beli – Abant Tepe doğa yürüyüşü

01 Kasım 2020

Parkur Hakkında ;
Parkur Zorluk Derecesi: 3/6
Parkur Km: 10 km
Parkur Başlangıç İrtifa: 1436 m
En Yüksek İrtifa: 1622 m
En Alçak İrtifa: 1380 m
Parkur Bitiş İrtifası: 1436 m

 

 

 

LÜTFEN DİKKATLİ OKUYUNUZ !

Parkur Kısa Tanıtımı ;

Covid 19 salgını nedeni ile herkes ‘’Kendi Şahsi Araçları ile gelerek’’ ve sosyal mesafe ve pandemi kurallarına uymak koşuluyla  yürüyüş etkinliğimize katılabilirler.

Abant Mudurnu  yolu üzerinde bulunan Abant Belinden saat:10:00 da yürüyüşümüze başlayarak Abant Tepeye çıkılarak kısa bir fotoğraf molasının ardından tepenin batı bölgesinden ilerleyerek pelit özü yaylasına inilecektir kısa molaya mütakip sırasıyla Örencik Yaylası Abant seyir terası bölgesinden Abant tepesi yamaçlarından devam ederek araçlarımızı bıraktığımız noktaya gelinerek yürüyüşümüzü tamamlayacağız.

Yürüyüş İçin Uyarılar ;

Yürüyüşümüze katılım sağlayabilmeniz için Trekking (Yürüyüş) ayakkabısı, tozluk, sağlık problemleri yaşanmaması için katılımcıların mevsim şartlarına göre yedek eşya (yağmurluk, giysi, ayakkabı vb.) ve en az 1 Lt içme suyu getirilmesi zorunludur.

Yürüyüşlerimizde yiyecek ve içeceklerin temini katılımcılara aittir. Katılımcılar sıcak-soğuk yiyecek ve içeceklerini ( Termosla çay, kahve vb.) taşıyabilecekleri ağırlığa uygun şekilde getirebilirler. Etkinlik bölgelerinde yapılan kişisel harcamalar katılımcılar tarafından karşılanmaktadır.

Katılımcıların kayıt formu doldurulması mecburidir. Kayıt yaptırdığı halde çeşitli nedenlerden dolayı katılım sağlayamayacak olanlar en geç 1 gün önceden yetkili kişiye bilgi vermesi rica olunur. Kontenjan belirtilen sayı ile sınırlıdır. Kayıt formundaki mükerrer kayıtlar geçerli olmayacak ve mükerrer kayıtlar silinecektir. Kayıtlar tek kişi olarak geçerlidir. Tüm katılımcıların ayrı ayrı kayıt formunu doldurması gerekmektedir. Hava durumuna göre etkinliğimizde değişiklik yapma hakkımızı saklı tutarız.

Hareket Hakkında ;

Etkinlikliğimizin başlangıç noktası olan Abant Belinde buluşulacaktır herkes araçlarıyla abant beline geleceklerdir. Katılımcılara WhatsApp yoluyla toplu mesaj olarak konum gönderiecektir. Aksi bir hareket yeri olursa ayrıca duyurulmaktadır.

Etkinlik Tarihi : 01.11.2020
Etkinlik Saati : 10.00
Dönüş Saati: 18.00

Adres : Abant Tabiat Parkı Mudurnu Yolu Abant Beli

Kayıt Linki : “Doğayı Seviyorum” Yürüyüş Kayıt Formu

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Mesaj At
Bolu Belediyesi Doğa etkinlikleri için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Mesaj atmak için tıklayın.